Everything

Wszystko się tu znajduje

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

GOŚCI ZAPRASZAM DO LOGOWANIE SIĘ NA FORUM !!!!!!! NAPEWNO NIE PORZAŁUJECIE :D

#1 2010-02-27 12:50:09

 witomino

Administrator

status wito
18388418
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-02-02
Posty: 159
Punktów :   
Ulubiony sport: Siatkówka
Ulubiona książka: Anioły i demony(Dan Brown)
Ulubiona gra(strzelanka): Mały doktor
Ulubiona lekcja: Historia
Ulubiony film: Dystrykt 9
WWW

1 lekcja - Trudne początki gry na gitarze

Więc chciałbyś grać na gitarze.
Najpierw należy kupić gitarę. Najlepiej na początki kupić gitarę akustyczną, jak się już nauczysz grać na gitarze to będziesz mógł kupić gitarę elektryczną.
1 Zapoznaj się z gitarą.

Oto zdjęcia które pomogą Wam zapoznać się z gitarą.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e9/Acoustic_guitar_parts.png/220px-Acoustic_guitar_parts.png   
1 Główka
2 Siodełko
3 Naciągi (stroiki, klucze, śrubki)
4 Progi
5 Truss rod (pręt regulacyjny)
6 Inkrustracja, ozn. progów)
7 Szyjka
8 Stopka
9 Pudło
10 Przetworniki

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a1/Electric_guitar_parts.jpg/175px-Electric_guitar_parts.jpg














11 Potencjometry
12 Mostek
13 Pickguard (płytka osłaniająca)
14 Tył
15 Pudło rezonansowe (góra)
16 Boki
17 Otwór rezonansowy z rozetą ozdabiającą
18 Struny
19 Strunnik
20 Gryf i podstrunnica

















Główka - spełnia niewątpliwie ważną funkcję estetyczną i dekoracyjną. Oprócz mniej lub bardziej wymyślnego kształtu to właśnie na niej dumnie wypisana jest nazwa firmy, która wyprodukowała Twoją gitarę. Poza tym to tutaj zamocowane są stroiki.

Stroiki - zwane również kluczykami, małe elementy mechaniczne, które składają się patrząc od góry z kołeczka i dziurki, zapewniających trzymanie strun. Z boku natomiast można dostrzec pokrętełko, obracające wcześniej wspomnianym kołeczkiem, co z kolei powoduje naciąganie lub luzowanie struny, a to sprawia, że ma ona wyższy lub niższy dźwięk lub w przypadkach ekstremalnych powoduje jej przeciągnięcie i zerwanie, co kończy się wizytą w sklepie muzycznym.

Gryf - na nim zamocowane są progi oraz zamieszczone pomocnicze kropki lub wzorki, najczęściej z masy perłowej, które ułatwiają orientowanie się w odnajdowaniu określonego progu.

Progi - metalowe sztabki nabite na gryf, określają miejsca wydobywania dźwięków z gitary, każdy kolejny próg oznacza dźwięk wyższy od poprzedniego o pół tonu (lub półton). Progi numerujemy kolejno idąc od główki w stronę pudła rezonansowego, im dalej tym znajdują się one coraz bliżej siebie.

Pudło rezonansowe - element wzmacniający, bez niego dźwięki wydobywane z gitary zostałyby łatwo zagłuszone przez przelatującego komara. W chwili szarpnięcia struny wierzch pudła wchodzi w drgania a dzięki temu, że ma dużą powierzchnię, muzyka jest głośna, tym głośniejsza im większy rozmiar pudła.

Otwór rezonansowy - to właśnie tędy najczęściej dostaje się do środka dźwięk, który następnie jest wzmacniany. Trochę rzadziej wpada tam również piórko (zwane inaczej kostką), wypuszczone z ręki muzyka, co powoduje konieczność wykonywania niezwykle śmiesznych i nerwowych ruchów gitarą w celu skłonienia go do wypadnięcia.

Mostek - przyklejony jest do czoła pudła, na nim znajduje się poprzeczka, która stanowi punkt podparcia dla strun oraz małe kołeczki, które unieruchamiają końcówki strun. Poprzeczka najczęściej ułożona jest pod kątem a w niektórych gitarach podpórka pod każdą ze strun jest nieco inna.

Struny - są źródłem dźwięku. Ich szarpanie powoduje niezwykle miłe doznania słuchowe i uśmiech na twarzy osoby trzymającej gitarę, nierzadko również osób znajdujących się w pobliżu.

Strun jest najczęściej sześć, trzy najgrubsze zwane są basowymi, a kolejne trzy cieńsze wiolinowymi.
Czy są jeszcze inne elementy? Pewnie tak, można by wchodzić w większe szczegóły ale myślę, że nie ma po co :-)


Większość moich postów jest mojego autorstwa .
Jakby okazało się , że nie to zawsze piszę na dole postu z jakiej to stronki!!!!!

Offline

 

#2 2010-03-03 12:19:57

skolysz

mini hardcore

Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 28
Punktów :   

Re: 1 lekcja - Trudne początki gry na gitarze

Co mnie interesują części gitary...   Granie jest fajniejsze


Jestem najfajniejszy, najmądrzejszy, najlepszy, najgenialniejszy. bom jest Masterem.

Offline

 

#3 2010-03-03 14:18:44

 witomino

Administrator

status wito
18388418
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-02-02
Posty: 159
Punktów :   
Ulubiony sport: Siatkówka
Ulubiona książka: Anioły i demony(Dan Brown)
Ulubiona gra(strzelanka): Mały doktor
Ulubiona lekcja: Historia
Ulubiony film: Dystrykt 9
WWW

Re: 1 lekcja - Trudne początki gry na gitarze

Racja, ale najpierw należy zapoznać się z gitarą.


Większość moich postów jest mojego autorstwa .
Jakby okazało się , że nie to zawsze piszę na dole postu z jakiej to stronki!!!!!

Offline

 

#4 2010-03-04 13:44:19

skolysz

mini hardcore

Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 28
Punktów :   

Re: 1 lekcja - Trudne początki gry na gitarze

No co ty?
Od kiedy to trzeba zapoznawać się z częściami instrumentu aby móc na nim grać? <myśli>


Jestem najfajniejszy, najmądrzejszy, najlepszy, najgenialniejszy. bom jest Masterem.

Offline

 

#5 2010-03-04 16:43:01

 witomino

Administrator

status wito
18388418
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-02-02
Posty: 159
Punktów :   
Ulubiony sport: Siatkówka
Ulubiona książka: Anioły i demony(Dan Brown)
Ulubiona gra(strzelanka): Mały doktor
Ulubiona lekcja: Historia
Ulubiony film: Dystrykt 9
WWW

Re: 1 lekcja - Trudne początki gry na gitarze

Chciałem, aby wszystkie informacje były zamieszczone o gitarze.


Większość moich postów jest mojego autorstwa .
Jakby okazało się , że nie to zawsze piszę na dole postu z jakiej to stronki!!!!!

Offline

 
Powyżej znajdują się moje wątki. Mam nadzieję ,że forum będzie się Wam podobało.Staram się ,aby forum było ogólnotematyczne.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwypoczynek www.mureks.pl www.prawo-jazdy.org.pl