Everything

Wszystko się tu znajduje

Ogłoszenie

GOŚCI ZAPRASZAM DO LOGOWANIE SIĘ NA FORUM !!!!!!! NAPEWNO NIE PORZAŁUJECIE :D

#1 2010-02-28 10:33:35

 witomino

Administrator

status wito
18388418
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-02-02
Posty: 159
Punktów :   
Ulubiony sport: Siatkówka
Ulubiona książka: Anioły i demony(Dan Brown)
Ulubiona gra(strzelanka): Mały doktor
Ulubiona lekcja: Historia
Ulubiony film: Dystrykt 9
WWW

Konsola

Konsola do gier – urządzenie o wyspecjalizowanej architekturze przeznaczone do uruchamiania gier konsolowych, zwykle umieszczone w niedużej obudowie wyposażonej w niezbędne złącza (dla joypadów, telewizora, zasilania i inne). Dostępne są również zaawansowane urządzenia do sterowania grą, np.:

    * joypad (najpopularniejsze obecnie urządzenie do sterowania postacią w grze)
    * arcade stick (głównie do bijatyk, przewijanych strzelanin oraz tzw. gier arcade),
    * gitara (do gier z serii Guitar Hero, lub Rock Band)
    * pistolet (do gier FPP, w których nie kieruje się chodem bohatera),
    * kierownica (do gier wyścigowych),
    * mata (do gier tanecznych),
    * pokrętło sterujące – używane w klasycznych grach typu Pong (dziś jako ciekawostka).
    * perkusja (Rock Band , a potem Guitar Hero)
    * mikrofon (Singstar ,Rock Band , Guitar Hero)

Większość konsol ma wbudowany czytnik pamięci zewnętrznych (CD-ROM, DVD, kartridż, GD-ROM), na których przechowuje się gry. Starsze konsole miały natomiast od jednej do kilkudziesięciu gier zapisanych na stałe w nieusuwalnej pamięci tylko do odczytu, co było bardzo wygodne, lecz zdecydowanie ograniczało możliwość wyboru gier.

Ze względu na istotne różnice sprzętowe gry należy nabywać w wersjach przeznaczonych dla danej konsoli (o ile wydawca przygotował taką).

Tekst: Wikipedia


Większość moich postów jest mojego autorstwa .
Jakby okazało się , że nie to zawsze piszę na dole postu z jakiej to stronki!!!!!

Offline

 
Powyżej znajdują się moje wątki. Mam nadzieję ,że forum będzie się Wam podobało.Staram się ,aby forum było ogólnotematyczne.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pljamesbond Zabawki rolnicze http://www.oklejanie-aut-warszawa.pl/plandeki/