Everything

Wszystko się tu znajduje

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

GOŚCI ZAPRASZAM DO LOGOWANIE SIĘ NA FORUM !!!!!!! NAPEWNO NIE PORZAŁUJECIE :D

#1 2010-02-03 13:00:26

 witomino

Administrator

status wito
18388418
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-02-02
Posty: 159
Punktów :   
Ulubiony sport: Siatkówka
Ulubiona książka: Anioły i demony(Dan Brown)
Ulubiona gra(strzelanka): Mały doktor
Ulubiona lekcja: Historia
Ulubiony film: Dystrykt 9
WWW

Pociagi napędzane przez baterie

W Japonii rozpoczęto budowę wagonów pasażerskich nowego typu, wprawianych w ruch przez baterie jonowo-litowe. Pociągi takie w przyszłości mają zastąpić składy napędzane silnikami dieslowskimi - poinformowała dyrekcja wiodącej w kraju spółki kolejowej JR East.

Zdaniem inicjatorów projektu, jego realizacja będzie w stanie zapewnić prawie dwukrotne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Rozwijające prędkość do 100 kilometrów na godzinę wagony wyposażone w mocne baterie zamierza się wykorzystywać na tych liniach pasażerskich, które nie zostały jeszcze zelektryfikowane. Łączna długość takich tras kolejowych w Japonii wynosi około 2 tys. kilometrów.


Nowe pociągi będą także wyposażone w pantografy, co umożliwi podczas jazdy na zelektryfikowanych odcinkach linii podładowanie baterii. W dyrekcji JR Seat ocenia się, że praktyczne zastosowanie "ekologicznie czystych" pociągów nastąpi za dwa-trzy lata. Pierwsze próby robocze zaplanowano na styczeń 2010 roku.

"Moc baterii jonowo-litowych, które już teraz stosowane są w transporcie drogowym, będzie zwiększać się" - powiedział prezes spółki Satoshi Seino. "Kolejarze także powinni przechodzić na najnowsze technologie ekologiczne" - podkreślił.

zdjęcie przedstawia pociąg superszybkiej japońskiej sieci Shinkansen

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/23155/640shinkansen.jpeg


Większość moich postów jest mojego autorstwa .
Jakby okazało się , że nie to zawsze piszę na dole postu z jakiej to stronki!!!!!

Offline

 
Powyżej znajdują się moje wątki. Mam nadzieję ,że forum będzie się Wam podobało.Staram się ,aby forum było ogólnotematyczne.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwypoczynek www.mureks.pl www.prawo-jazdy.org.pl