Everything

Wszystko się tu znajduje

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

GOŚCI ZAPRASZAM DO LOGOWANIE SIĘ NA FORUM !!!!!!! NAPEWNO NIE PORZAŁUJECIE :D

  • Index
  •  » Kosmos
  •  » Kiedy Polska doczeka się swojej satelity?

#1 2010-02-26 20:58:51

 witomino

Administrator

status wito
18388418
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-02-02
Posty: 159
Punktów :   
Ulubiony sport: Siatkówka
Ulubiona książka: Anioły i demony(Dan Brown)
Ulubiona gra(strzelanka): Mały doktor
Ulubiona lekcja: Historia
Ulubiony film: Dystrykt 9
WWW

Kiedy Polska doczeka się swojej satelity?

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/23906/satelitakka640.jpeg

Nie jestem patryjotą ponieważ w polsce nic nie ma: dróg, wydarzeń rozrywkowych, stadionów i hall, budynków odmiennych i wszystkiego , a także nie ma Polska własnej satelity są za to absurdy.
Nieważne przejdźmi do tematu.
Od momentu wystrzelenia pierwszej, sztucznej satelity Ziemi minęło już ponad pięćdziesiąt lat. Mimo, że obecnie koszt budowy i wyniesienia na orbitę jest znacznie niższy niż wtedy, Polska nadal nie może się doczekać swojego „Sputnika”.

Jak do tej pory jedyny polski udział w „satelitarnym biznesie” wiązał się z radzieckim programem Intercosmos, porwadzonym od końca lat sześćdziesiątych, w którym partycypowały kraje związane z blokiem sowieckim. „Nasz” satelita o nazwie Copernicus został wystrzelony w 1973 roku. Nie znaczy to, że później polskie zespoły badawcze nie współpracowały przy budowie satelitów, ale samodzielny projekt nigdy nie doszedł do skutku.
Wiele krajów, które nie posiadają technicznych możliwości wyniesienia satelity na orbitę korzysta z pomocy głównych graczy, dysponujących rakietami skonstruowanymi w tym celu. Do tego grona należą Stany Zjednoczone, Rosja, Francja, Japonia, Chiny, Wielka Brytania, Indie, Izrael, Ukraina oraz od zeszłego roku również Iran.

Za odpowiednią opłatą inne państwa mogą skorzystać z rakiet wymienionych krajów. Co ciekawe gospodarki nawet znacznie słabsze od polskiej posiadają na orbicie swoje satelity. Na przykład Nigeria, którą trudno posądzać o zamożność i rozrzutność dorobiła się dwóch. Nasi południowi sąsiedzi, Czesi również od 2003 roku mogą szczycić się swoim satelitą o nazwie MIMOSA, który został skonstruowany w celu badania gęstości atmosfery. Niestety z powodów technicznych urządzenie nigdy nie było w pełni funkcjonalne.
Niedługo mogą zawstydzić nas nawet Bangladesz, Azerbejdżan i Sri-Lanka, które planują w najbliższym czasie umieścić satelity na orbicie.

Informacje: Odkrywcy.pl
Tekst: Witomino


Większość moich postów jest mojego autorstwa .
Jakby okazało się , że nie to zawsze piszę na dole postu z jakiej to stronki!!!!!

Offline

 

#2 2010-03-04 13:54:00

skolysz

mini hardcore

Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 28
Punktów :   

Re: Kiedy Polska doczeka się swojej satelity?

Teraz tylko starsi ludzie są wielkimi patriotami lub nacjonalistami większość osób młodych uważa podobnie. Więc mówiąc że w Polsce niczego nie ma nie urazisz nikogo poniżej 25 lat napewno.
A moje subjektywne zdanie o Polsce jest takie że tu jednak coś jest. Nie jest tak że w Polsce niczego nie ma bo przecież jest: GÓWNO

Polska nie miała nie ma i przez najbliższe 100:) lat mieć swojego satelity nie będzie.


Jestem najfajniejszy, najmądrzejszy, najlepszy, najgenialniejszy. bom jest Masterem.

Offline

 

#3 2010-03-19 22:21:56

 witomino

Administrator

status wito
18388418
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-02-02
Posty: 159
Punktów :   
Ulubiony sport: Siatkówka
Ulubiona książka: Anioły i demony(Dan Brown)
Ulubiona gra(strzelanka): Mały doktor
Ulubiona lekcja: Historia
Ulubiony film: Dystrykt 9
WWW

Re: Kiedy Polska doczeka się swojej satelity?

Polska nigdy nie doczeka się swojej satelity!!!!!!!!!!!!


Większość moich postów jest mojego autorstwa .
Jakby okazało się , że nie to zawsze piszę na dole postu z jakiej to stronki!!!!!

Offline

 
  • Index
  •  » Kosmos
  •  » Kiedy Polska doczeka się swojej satelity?
Powyżej znajdują się moje wątki. Mam nadzieję ,że forum będzie się Wam podobało.Staram się ,aby forum było ogólnotematyczne.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pljamesbond Zabawki rolnicze http://www.oklejanie-aut-warszawa.pl/plandeki/