Everything

Wszystko się tu znajduje

Ogłoszenie

GOŚCI ZAPRASZAM DO LOGOWANIE SIĘ NA FORUM !!!!!!! NAPEWNO NIE PORZAŁUJECIE :D

  • Index
  •  » Kosmos
  •  » Czy grozi nam kosmiczna katastrofa?

#1 2010-02-03 19:27:04

 witomino

Administrator

status wito
18388418
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-02-02
Posty: 159
Punktów :   
Ulubiony sport: Siatkówka
Ulubiona książka: Anioły i demony(Dan Brown)
Ulubiona gra(strzelanka): Mały doktor
Ulubiona lekcja: Historia
Ulubiony film: Dystrykt 9
WWW

Czy grozi nam kosmiczna katastrofa?

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/23154/asteroid640.jpeg

Astronomowie przyjrzeli się orbicie asteroidy Apophis, co do której istnieją podejrzenia, że zderzy się z Ziemią 13 kwietnia 2036 roku.

Apophis to asteroida o średnicy około 250 metrów. Zderzenie z nią spowodowałoby katastrofę na wielką skalę. Dużo mniejszy meteoryt o średnicy zaledwie 50 metrów, który wybuchł nad Tunguską na Syberii w 1908 roku, zmiótł z powierzchni ziemi drzewa na obszarze 2000 kilometrów kwadratowych. Zderzenie z Apophis wyzwoliłoby około 1,6 tys. megaton energii – dziesiątki razy więcej, niż podczas eksplozji bomby wodorowej. Na szczęście okazało się, że pierwotne szacunki mówiące o szansy kolizji jak 1:45000 okazały się mocno przesadzone. Korzystając z bardziej szczegółowych danych i nowych metod obliczeniowych astronomowie stwierdzili, że prawdopodobieństwo jest bardzo małe i obecnie ocenia się je na 4 do miliona.


Uspokajających wieści dostarczył zespół Davida Tholena z Uniwersytetu Hawajskiego. Wykazali, że dotychczasowy katalog danych używany do obliczeń był niedokładny. Do swoich obliczeń postanowili użyć nieopublikowanych jeszcze zdjęć nieba uzyskanych z teleskopu o średnicy 2,2 metra znajdującego się w pobliżu wulkanu Mauna Kea. Następnie potwierdzili wyniki w oparciu o dane z obserwatorium Kitt Peak w Arizonie oraz Arecibo w Puerto Rico. Badania wykazały, że w tym stuleciu Apophis znajdzie się w pobliżu ziemi jeszcze dwukrotnie – w 2029 i 2068 roku. Oba spotkania nie będą groźne, chociaż w kwietniu 2029 roku asteroida minie naszą planetę w odległości zaledwie 29500 kilometrów (średnia odległość Ziemi od Księżyca to około 384000 kilometrów) i będzie widoczna gołym okiem.

tekst: odkrywcy.pl


Większość moich postów jest mojego autorstwa .
Jakby okazało się , że nie to zawsze piszę na dole postu z jakiej to stronki!!!!!

Offline

 

#2 2010-03-04 13:48:39

skolysz

mini hardcore

Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 28
Punktów :   

Re: Czy grozi nam kosmiczna katastrofa?

Kurde czyli jednak nie wybuchniemy... grrr


Jestem najfajniejszy, najmądrzejszy, najlepszy, najgenialniejszy. bom jest Masterem.

Offline

 

#3 2010-03-19 22:22:32

 witomino

Administrator

status wito
18388418
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-02-02
Posty: 159
Punktów :   
Ulubiony sport: Siatkówka
Ulubiona książka: Anioły i demony(Dan Brown)
Ulubiona gra(strzelanka): Mały doktor
Ulubiona lekcja: Historia
Ulubiony film: Dystrykt 9
WWW

Re: Czy grozi nam kosmiczna katastrofa?

Źle, źle i źle!!!!!!


Większość moich postów jest mojego autorstwa .
Jakby okazało się , że nie to zawsze piszę na dole postu z jakiej to stronki!!!!!

Offline

 
  • Index
  •  » Kosmos
  •  » Czy grozi nam kosmiczna katastrofa?
Powyżej znajdują się moje wątki. Mam nadzieję ,że forum będzie się Wam podobało.Staram się ,aby forum było ogólnotematyczne.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pljamesbond Zabawki rolnicze http://www.oklejanie-aut-warszawa.pl/plandeki/